انواع پوشش سقف شیبدار

آشنایی با انواع پوشش سقف شیبدار

در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع پوشش سقف شیبدار آشنا کنیم. و مزیت های هر یک را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

انواع پوشش سقف شیبدار چیست؟

سقف پناهگاه یک ساختمان است و در کنار استحکام و زیبایی، به ساختمان هویت نیز می بخشد، از این رو یکی از اصلی ترین اجزای ساختمان شمرده شده و باید با دیدی تخصصی نسبت به کیفیت، طراحی و اجرای آن نگــاه کرد. سقف ها از نظر نوع ساخت و عملکرد سازه ای با توجه به شرایط مختلف اجرا می گردند. به طور کلی سقف ها در برابر نفوذ بارش، گرما و سرما به داخل بنا نقش بسزایی دارند. بسته به شکل کلی، سقف را می توان به دو دسته غالب طبقه بندی شده تقسیم کرد:

  • سقف مسطح 
  • سقف شیبدار 

سقف مسطح

به سقفهایی که شیب آنها صفر تا کمتر از ۱۵ درجه باشد سقف مسطح گویند،در سقف مسطح آب بروی سقف جمع شده و توسط سیستم زه کش ایجاد شده از خروجی تخلیه میشود. معمولاٌ پوشش اینگونه سقفها موزائیک، سرامیک و ایزوگام میباشد. در معماری نوین سقف های مسطح بیشتر در ساختمان های تجاری شایع هستند .

سقف شیبدار

به سقفی که حداقل شیب آن ۱۵ درجه تا حداکثر ۷۰ درجه باشد سقف شیبدار گویند، بهترین میزان شیب برای بام شیبدار بین ۳۵ تا ۵۰ درجه است ،حداکثر شیب را میتوان تا ۷۰ درجه درنظرگرفت.

سقف شیبدار به دلیل تنوع بسیار زیاد، نصب آسان، صرفه جویی در زمان، پرت کم مصالح ساختمانی، امنیت بالا در مقابل آتش سوزی، وزن کم، سازگاری با شرایط اقلیمی، دوام بالا و ظاهر زیبایی که نسبت به سقف های مسطح دارد، علاوه بر سازه های تجاری بیشتر در ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع سقف ها علاوه بر تاثیری که در زیبایی نمای ساختمان دارند در داخل ساختمان با افزایش ارتفاع سقف باعث بزرگتر شدن حجم داخلی ساختمان خواهند شد. همانگونه که هر انسانی با پوشش مناسب زیباتر به نظر خواهد رسید، یک خانه اگر پوشش درستی داشته باشد جلوه ای زیبا پیدا می کند.

 

انواع پوشش سقف شیبدار

آشنایی با انواع پوشش سقف شیبدار   

در انتخاب پوشش مناسب برای هر ساختمان باید به خوبی دقت کرد، زیرا تایل ها و متریال به کار برده شده را نمی توان به سادگی تغییر داد. بنابراین هزینه ای که می کنید باید به گونه ای باشد که نیازی به تغییر پوشش سقف نداشته باشد. همچنین باید دقت داشت تا پوشش انتخابی با آب و هوای شما سازگاری داشته باشد و موجب نما دادن به سقف ساختمان شود. بهتر است پوشش سقف دارای مزایایی از قبیل: عدم تغییر رنگ در دراز مدت، سازگار با انواع مختلف آب و هوا، سبک، نصب آسان و مطابق میل معمار، دارای استحکام در برابر زلزله و زمین لرزه، زیبایی منحصر به فرد، دارای ضمانت، مقاوم در برابر آتش سوزی، مقاومت بالا و … باشد. شما میتوانید برای انواع پوشش سقف شیبدار از  پوشش دهنده سقف های تایل و فلزی بهره ببرید.

پوشش تایل

تایل یه نوع پوشش سقف شیبدار است که اگر به دنبال پوششی با اصالت هستید گزینه ی بسیار مناسبی برای شما به حساب می آید.  تایل نمونه مشابه سفال است که بسیار سبک تر از نمونه سفالی بوده اما می تواند زیبایی و اصالتی که برای پوشش سقف خود مد نظر دارید برای شما به همراه داشته باشد. این پوشش قادر است تا 8 ریشتر زلزله از خود مقاومت نشان دهد و از طرفی میتوان گفت تایل ها تمامی نقاط ضعف سفال از جمله وزن زیاد، تغییر رنگ به مرور زمان، نگهداری و ترمیم سخت را بهبود داده اند و از آنجایی که مانند سفال دچار شکستگی و ترک نخواهند شد جزء پوشش های مطرح سقف در دنیا به حساب می آیند.

پوشش فلزی

پوشش فلزی سقف شیبدار بسیار مقاوم نسبت به تمامی شرایط آب و هوایی هستند همچنین سبک و قابل نصب راحت دارند، این نوع پوشش سقف شیبدار در ۲ نوع ورق پنل همچنین در حالت شینگل عرضه می شود و البته نوع ورق و پنل در ایران بیشتر استفاده و عرضه می شود. ورق های فلزی پوشش دهنده سقف شیبدار معمولا از جنس آلمینیوم و روی و استیل می باشند، از این رو یک انتخاب عالی در مناطق ساحلی و محیط های رطوبتی هستند. همچنین این نوع پوشش قابلیت بازیافت را دارند. سقف فلزی بسته به نوع فلز مورد استفاده، نزدیک به 40 تا 80 سال ماندگاری خواهد داشت. همچنین به دلیل قابلیت‌های ساختاری عالی، در برابر ضربه مقاوم هستند. مزایای انواع پوشش سقف شیبدار فلزی : نصب آسان ، سبک و مقاوم در برابر آب و هوای مختلف

شرکت پارس موگر آماده ی آن است تا بهترین امکانات را با بهترین کیفیت در اختیار شما عزیزان بگذارد.