برای سقف ویلا باید از چه متریالی استفاده کنیم ؟

برای سقف ویلا باید از چه متریالی استفاده کنیم ؟

ایا تابحال این سوال برایتان پیش امده است که برای سقف ویلا باید از چه متریالی استفاده کنیم ؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین متریال برای سقف ویلا آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

ویلا سازی در شهرها

ویلا به ساختمانی گفته میشود که از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد و معمولا آن را در اطراف شهرها یا در ییلاق ها می سازند. البته در بعضی از کشورها قوانین ساخت و ساز به شهروندان اجازه ساخت ویلا در داخل شهر را می دهد و خانه های مسکونی به صورت ویلایی ساخته میشود. ساخت ویلا یکی از جذاب ترین روش های سرمایه گذاری در شمال می باشد، مناطق شمال ایران بهترین منطقه برای ساخت ویلا می باشد که باعث سوددهی فراوان می شود.

برای سقف ویلا باید از چه متریالی استفاده کنیم ؟

برای سقف ویلا باید از چه متریالی استفاده کنیم ؟ سقف بیرونی تمامی ویلاها و ساختمان ها در شمال به دلیل آب و هوای بارانی، کلا به صورت شیروانی می باشد تا متناسب با نوع منطقه باشد. سقف شیروانی به سقف هایی اطلاق می شود که از زاویه روبرو مانند مثلث دیده می شوند و به دلیل تنوع بسیار زیاد، نصب آسان، زمان پایین اجرا، پرت کم مصالح، وزن کم، سازگاری با شرایط اقلیمی برخی مناطق و ظاهری زیبا، در بسیاری از مناطق شهری و روستایی برای پوشش سقف ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. همینطور بنا به سلیقه و یا عوامل بسیاری مانند میزان باد ،باران ،برف،رطوبت ،موقعیت جغرافیایی ،گرما و سرما و نیز نوع کاربری ساختمان، وزن و دیگر مشخصات فنی ساختمان،عواملی هستند که می توانند در تعیین نوع سقف شیبدار ساختمان ها تاثیر گذار باشند که سقف با شیب کند و یا شیب تند ساخته شود. سقف های شیروانی حائز مدل های مختلفی می باشند . که هر کدام از این مدل ها ویژگی های ویژه خود را دارند و شامل سقف های شیروانی کامپوزیتی و یا آسفالتی، سقف شیروانی با تایل های سفالی ، سقف شیروانی با تایل های بتنی، سقف شیروانی با تایل های سنگ لوح، سقف شیروانی با توفال چوبی ، سقف شیروانی فلزی ، شینگل و… میباشد و طراحی سقف شیروانی به گونه ای انجام می شود که بهترین نما را برای بنای مورد نظر به ارمغان آورد.

 

برای سقف ویلا باید از چه متریالی استفاده کنیم ؟

سقف شیبدار شینگل

سقف شیبدار شینگل یکی از لوکس ترین و پرکاربرد ترین متریال در پوشش سقف های شیبدار میباشد که قدمت آن به هزاران سال پیش میرسد.امروزه سقف شیبدار شینگل با دارا بودن وزن کم نسبت به سطح پوشش دهی در کنار زیبایی و تنوع رنگ و مدل تمام خواسته های مشتریان خود را برآورده نموده است. این پوشش از مشتقات نفت، سیلیس و لایه‌های گوناگون تشکیل شده است. در طراحی آن به نکاتی مانند ایزولاسیون در مقابل تغییرات دما، انعکاس نور خورشید، انعطاف‌ پذیری در برابر ضربه، مقاومت در مقابل وزش بادهای شدید و شکل‌ گیری به فرم‌های گوناگون سطوح شیب‌ دار و دلخواه توجه ویژه شده است.

به گزارش همشهری به دلیل مطابقت شگفت انگیز شینگل با شرایط آب و هوایی مختلف از سال ۱۳۸۰ پای این پوشش به ایران نیز گشوده شد و به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفت. مواد اولیه پوشش سقف شینگل قیر پلیمری میباشد و سطح بالایی آن را گرانول معدنی پوشانده است. همچنین سایز متوسط برای عرض آن 35 سانتی متر و طول 1متر هست که با یک شبکه شیشه ای مات به هم استحکام داده شده است.

مزیت های سقف شیبدار شینگل

یکی از مزیت پوشش سقفی شینگل انعطلاف پذیری بالای آن است، از همین رو شینگل در طرحهای سقف شیبدار پیچیده به راحتی قابل اجر است. سقف های شیبدار شینگل انواع مختلفی دارند و قیمت هر یک از آن ها با توجه به ویژگی هایی که دارند، متفاوت می باشد. از جمله فاکتورهایی که بر قیمت سقف های شینگل تاثیرگذار می باشد، می توان به جنس مصالحی که به این منظور به کار رفته است اشاره کرد. شینگل در اصل یک نوع سبک آمریکایی بومی میباشد که از لوح های پوشش چوبی که روی یک زیرسازی الوار چوبی نصب میشود که با مرورو زمان و پیشرفت علم در حال حاضر شینگل متشکل شده است از قیر های پرداخت شده ۹۰-۱۵، قیرهای معدنی به نام گیلسونایت ، الیاف طبیعی و سنگ ریزه های رنگی، شینگل را میتوان یکی از بهترین محصولات سقف شیبدار دانست. نمایی که شینگل از یک سقف شیبدار به بیننده میدهد نمایی سایه روشن و سه بعدی میباشد. شینگل به علت انعطاف پذیری شیتها به نصاب و طراح اجازه اجرای هر نوع سقف شیبداری را میدهد و هیج محدودیتی در اجرا ندارد و با محصول شینگل میتوان هر نوع سقف شیبداری را اجرا کرد . البته شینگل داری زیر سازی استانداردی نیز هست.

شرکت پارس موگر آماده ی آن است تا بهترین امکانات را با بهترین کیفیت در اختیار شما عزیزان بگذارد.