تخته های زیر کار شینگل

سفت و سخت یا عایق موجود در بورد ، به طور معمول از مقاومت فشاری کافی برای پشتیبانی از غشای سقف و بارهای قرار داده شده بر روی آن برخوردار است. علاوه بر پشتیبانی از غشای سقف ، عایق سفت و سخت می تواند کارکردهای دیگری را برای سیستم سقف مانند سطح یکنواخت برای کاربرد غشاء و مقاومت در برابر تگرگ بهبود بخشد. عایق سفت و سخت معمولاً برای دستیابی به شیب در برنامه های شیب کم استفاده می شود که عرشه شیب لازم را فراهم نمی کند. عایق مخلوط شده به طور معمول ۱/۴ “تا ۱/۲” شیب را فراهم می کند. عایق کاری معمولاً باید در دو لایه با اتصالات افست اعمال شود تا پل حرارتی به حداقل برسد.

انواع مشترک عایق های سفت و سخت زیر موجود است:

پرلیت: این یک عایق با مقدار کم سلول R باز (R-2.78 در هر اینچ) است که معمولاً به عنوان یک تخته جلد مورد استفاده قرار می گیرد (به بخش زیر توجه کنید). از مقاومت خوبی در برابر آتش برخوردار است ، اما هنگام قرار گرفتن در معرض آب ، مقاومت فشاری را از دست می دهد ، به سمت قارچ می چرخد ​​و به راحتی فشرده می شود. تخته های ضخیم نیم اینچ درصد بیشتری از محتوای مواد آلی نسبت به تخته های ۳/۴ “یا ضخیم تر دارند. از این رو وقتی آسفالت گرم روی تخته های ۱/۲ اینچ اعمال می شود ، پتانسیل رشد تاول ها در داخلی و گرم وجود دارد. غشاء قیر اصلاح شده بکار رفته افزایش یافته است. به همین دلایل ، پرلیت به طور کلی توصیه نمی شود.

Polyunsaturate: از لحاظ تاریخی مشکلاتی در مورد پیر شدن پلی ساسیانوورانات که بر ارزش R اثر می گذارد وجود دارد. با این وجود ، polyunsaturate یک عایق با ارزش R است (ضخامت R-5.6 در هر اینچ در شرایط خنک کننده و ضخامت R-5.0 در هر اینچ در شرایط گرمایش با استفاده از توصیه “در خدمت” NRCA یا تقریباً R-5.7 برای ضخامت یک اینچ با استفاده از روش مقاومت حرارتی بلند مدت (LTTR) برای تعیین مقاومت).

Polyunsaturate یکی از عایق های پلاستیکی کف است. در سیستم های سقفی کم شیب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. عایق پلی ایزوسیانورات ذاتاً نسبت به عایق پلی استایرن مقاوم در برابر آتش است. همیشه از جنس روبروهایی است که ورقهای نازک در هر دو عایق وجود دارد ، زیرا در فرآیند تولید حصارها ضروری هستند. توجه داشته باشید كه عایق فوم می تواند فشرده شود و صورت در صورت ترافیك سنگین از بین برود ، بنابراین تخته جلویی همیشه توصیه می شود. همچنین ، نمایندگان به عنوان عقب انداز بخار عمل می کنند ، که ممکن است یا من مطلوب نباشند.

به جای استاندارد ۲۰ psi از محصول ۲۵ psi استفاده کنید. اگر در معرض شرایط نشتی قرار داشته باشید ، پلی وازوسیانورات رطوبت را جذب می کند ، مقدار عایق خود را از دست می دهد و برخلاف پلی استایرن که اغلب می توان از آن استفاده مجدد کرد ، باید در اصلاح جایگزین شود. اگرچه نسبت به پلی استایرن مقاوم در برابر آتش است ، در صورت نیاز به سد حرارتی با سازنده تأیید می شود (به بند بعدی مراجعه کنید). پلی استوسیانورات نسبت به پلی استایرن اکسترود ارزانتر است.

پلی استایرن: دو نوع عایق پلی استایرن وجود دارد: پلی استایرن منبسط شده (که گاهی به آن با عنوان EPS یا مهره برد گفته می شود) و پلی استایرن اکسترود شده (که گاهی به آن XPS گفته می شود). این دو نوع خاصیت کاملاً متفاوت دارند. پلی استایرن یکی از عایق های پلاستیکی کف است و در مواردی که مواد بام گرم استفاده می شود باید با احتیاط استفاده شود. کد بین المللی ساختمان نیاز به یک لایه جداسازی آتش به نام “مانع حرارتی” با عایق پلی استایرن دارد که بر روی یک عرشه فولادی استفاده می شود. این معمولاً یک ورق گچی ۱/۲ اینچی است که به طور مستقیم بالای عرشه است.

تخته های پلی استایرن نباید در تماس مستقیم با غشاهای PVC باشند ، در غیر این صورت پلی استایرن پلاستیسرها را از PVC خارج می کند. جداکننده مناسب بین پلی استایرن و پی وی سی نیاز است.

گسترش یافته پلی استایرن (EPS): EPS گاه به عنوان “پلی استایرن منبسط شده قالب دار” یا “تخته بورد” گفته می شود. این عایق با ارزش متوسط ​​R است (بسته به تراکم ، از کمی کمتر تا کمی بیشتر از R-4 در هر اینچ). محصول کم چگالی نسبتاً ارزان است. چسب و آسفالت گرم مستقر در حلال EPS را تجزیه می کند. از این رو ، در صورت استفاده از هر یک از این موارد ، باید یک صفحه روی جلد مناسب روی EPS نصب شود. EPS همچنین می تواند در دماهای بالا تجزیه یا ذوب شود. بنابراین ، EPS نباید زیر یک غشای سیاه استفاده شود مگر اینکه یک تخته پوششی مناسب بین EPS و غشای نصب شود. انجمن ملی پیمانکاران بام (NRCA) توصیه می کند که عایق پلی استایرن گسترش یافته در نظر گرفته شده برای استفاده به عنوان عایق سقف تخته سفت و سخت ، دارای حداقل تراکم ۱٫۲۵ پوند اسمی در هر فوت مکعب باشد ، که مطابق با ASTM C578 ، نوع VIII ، دارای حداقل چگالی ۱٫۱۵ پوند در هر کف مکعب سلولهای EPS از هوا پر می شوند. بنابراین ، بر خلاف سایر عایق های پلاستیکی ، EPS از نظر حرارتی پیری نمی شود (یعنی ارزش R را با گذشت زمان شل می کند). EPS در برابر بخار آب بسیار مقاوم نیست. هنگامی که در معرض بخار آب قرار دارد ، EPS می تواند مقدار قابل توجهی از رطوبت را جذب کند.

پلی استایرن اکسترود شده (XPS ، گاهی اوقات EXPS یا XEPS): این عایق با ارزش R بالا (R-5 در هر اینچ برای محصولاتی با حداقل مقاومت فشاری ۲۵ psi ، R-4.6 در هر اینچ برای محصولات با حداقل مقاومت فشاری ۱۵ است) psi) به طور کلی تولید کننده