گروه پارس موگر || سقف شیبدار || شینگل || تایل

تست

shingle-شینگل-320x350

شینگل

شینگل یکی از متداول‌ترین و پرمصر‌ف‌ترین پوشش‌های سقف‌های شیب‌دار است. پوشش سقف شیب‌دار شینگل، برای اولین بار حدود ۱۷ سال پیش در کشور آمریکا توسط معماران و متخصصان آمریکایی طراحی شد و سپس به مرحله تولید و اجرا رسید.شینگل آمریکایی که نظر همه را به خود جلب کرده بود در فاصله زمانی کوتاهی در کانادا نیز به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفت و در نهایت این پوشش در کشورهای اروپایی جای سقف های سفالی و روش‌های سنتی را گرفت، همچنین سال ۱۳۸۹ در آمریکا به بالاترین حجم فروش و استفاده نسبت به دیگر پوشش های سقف دست یافت و به عنوان برترین پوشش سقف معرفی شد.
این پوشش از مشتقات نفت، سیلیس و لایه‌های گوناگون تشکیل شده است. در طراحی آن به نکاتی مانند ایزولاسیون در مقابل تغییرات دما، انعکاس نور خورشید، انعطاف‌پذیری در برابر ضربه، مقاومت در مقابل وزش بادهای شدید و شکل‌گیری به فرم‌های گوناگون سطوح شیب‌دار و دلخواه توجه ویژه شده است. به گزارش همشهری به دلیل مطابقت شگفت انگیز شینگل با شرایط آب و هوایی مختلف از سال ۱۳۸۰ پای این پوشش به ایران نیز گشوده شد و به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفت.

 

شینگل چیست؟

شینگل نوعی پوشش بام شیبدار است که با لایه فایبرگلاس بعنوان پایداری دهنده و اشباع شده توسط نوعی قیر با کیفیت بالا تولید شده و با دانه های معدنی و با رنگهای گوناگون پوشانده شده است.این محصول برای سقف های شیبدار با شیب بالای ۳۰% آرمانی است و برای پوشش دیوارهای عمودی نیز کاربرد دارد، از مزایای مهم این پوشش سقفی طرح بندی و رنگ بندی بسیار گوناگون آن است. از دیگر مزایای این پوش سقفی شینگل انعطلاف پذیری بالای آن است، از همین رو شینگل در طرحهای سقف شیبدار پیچیده به راحتی قابل اجراست، شینگل یک سیستم قابل اعتماد در مساوی عوامل خارجی مشابه بادهای زیاد نیرومند و برای سالهای طولانی نیازی به حفاظت ندارد،نکته قابل توجه اینکه شینگل یگانه از معدود پوشش های سقف شیبدار میباشد که بعد از نصب میتوان روی آن تردد کرد بدون آنکه آب بندی سقف شینگل مبتلا مشکلی شود.

شینگل یک نوع پوشش سقف شیبدار با جلوه طبیعی زیبا و بادوام است که با لایه فایبرگلاس مقاوم شده است و  توسط نوعی قیر با کیفیت بسیار بالا تولید می شود . با رنگهای متنوع از دانه های معدنی (Slates)  پوشانده شده است و برای سقف های شیبدار با شیب ۳۰% به بالا کاملاً ایده آل است همچنین برای پوشش دیوارهای عمودی نیز کاربرد دارد،از مزایای مهم این پوشش سقف طرح و رنگ بندی بسیار متنوع آن است. از دیگر مزایای این پوشش سقفی انعطلاف بالای آن است، به همین دلیل در طرحهای سقف شیبدار پیچیده به راحتی قابل اجراست، یک سیستم قابل اعتماد در برابر عوامل خارجی مانند بادهای بسیار قوی که نیازی به نگهداری های پر هزینه ندارد، همچنین شینگل یکی از محدود پوشش های سقفی است که میتوان روی آن تردد کرد بدون آنکه آب بندی سقف دچار مشکلی شود. ویژگی های شینگل :

سقف شینگل
مزایای شینگل

 

عایق رطوبتی بالا : شینگل به مرور زمان دچار نشتی آب نمیشود.

نصب سریع و آسان : نصب شینگل بسیار ساده و سریع میباشد.

کیفیت بالا: هرگز دچار پوسیدگی و رنگ پریدگی نخواهد شد.

ایمنی در زلزله : به دلیل وزن سبک برای منطق زلزله خیز بسیار مورد توجه است.

قابل راه رفتن : بر روی سقفی که با شینگل پوشیده شده است میتوان به راحتی راه رفت.

گارانتی ۵۰ ساله : نشان دهنده کیفیت و مرغوبیت بالای شینگل میباشد.

ویژگی های شینگل:

وزن کم: وزن متوسط آن در هر مترمربع حدود ۱۰ کیلوگرم است.

اشتعال ناپذیر: در برابر حریق مقاوم است.

جلوه زیبا و پایدار : جلوه طبیعی و پایدار ، شینگل را از سایر پوشش ها متمایز میکند.

مواد صددرصد طبیعی : درفرآیند تولید شینگل حداقل گاز دی اکسیدکربن تولید میشود.

رنگ بندی متنوع :   امکان تولید شینگل در رنگ های متنوع وجود دارد.

انعطاف پذیر یودن : شینگل ضخامت کم و مقاومت کششی بالا دارد و کاملا قابل انعطاف است .

ظاهر زیبا:

زیبایی ظاهری شینگل یکی از مزایای این گونه سقف‌هاست. این محصولات در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع عرضه می‌شوند و به این دلیل مشکلی برای هماهنگ کردن آن‌ها با سایر اجزاء ساختمان نخواهید داشت. معمولاً ظاهر شینگل همانند سایر مواد طبیعی گران قیمت از قبیل سدر ، چوب و یا سنگ به نظر می‌رسد.

هزینه مناسب:

مزیت بزرگ سقف‌های شینگل هزینه مناسب آن است. شینگل‌ها در حجم‌های بزرگ تولید می‌شوند و بالطبع هزینه‌های تولیدی مناسبی دارند. هزینه نصب آن نیز در مقایسه با سایر پوشش‌های سقف مناسب‌تر است. علاوه بر سبکی وزن این سقف‌ها، بار مالی زیادی را به شما تحمیل نخواهد کرد.

وزن کم:

مزیت نهائی شینگل وزن آن است. بسیاری از پوشش‌های سقف دارای وزن بالایی هستند که ممکن است برای اسکلت سازه مناسب نباشد. اگر چه خود شینگل ممکن است سبک‌ترین محصول پوششی سقف نباشد ولی سقف‌های پوشیده شده از شینگل یکی از سبک‌ترین سیستم‌های پوششی بوده که با اغلب سقف‌ها سازگار هستند.

نصب آسان:

یکی دیگر از مزایای شینگل نصب آسان آن است. در واقع شینگل ساده‌ترین محصول جهت نصب است. البته برخی از طرح‌های شینگل نیازمند ابزار خاص بوده و ‌باید توسط افراد متخصص نصب شوند. شینگل محصولی انعطاف‌پذیر و مقاوم است که با اغلب طراحی‌های سقف سازگار می‌باشد.

جهت نصب مناسب شینگل نیاز به  زیر سازی یکپارچه ، خشک ، صاف و تمیز داریم . این زیر سازی می بایست با استفاده از مواد قابل سوراخکاری از قبیل چوب ، ورقهای سیمانی و یا موارد مشابه باشد.

نکته مهم : حداقل شیبب برای سطحی که قرار است شینگل بر روی آن اجرا شود بین ۲۰%-۳۰% باشد.

۱-مرحله اول : اجرای زیرسازی

۲-مرحله دوم : اجرای لایه ایزولاسیون

۳-مرحله سوم : نصب شینگل

نگهداری آسان:

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های شینگل طول عمر و نگهداری آسان آن است. بسیاری از موادی که در پوشش سقف مورد استفاده قرار می‌گیرند، نیازمند مراقبت و نگه‌داری دائمی هستند تا بتوان ظاهر آن‌ را به طرز مطلوب حفظ کرد اما شینگل نیاز به نگه‌داری خاصی نداشته و با اندک مراقبت همیشه زیبا خواهد بود. همچنین در صورت بروز هرگونه آسیبی به راحتی قابل تعمیر می‌باشد.

آشنایی با شینگل های آسفالتی

شینگل های آسفالتی مدت هاست که بر سر زبان ها افتاده و بسیار بین همگان محبوب گشته است. ستفاده از شینگل های آسفالتی به دلیل آسانی در نصب و اجرای سریع و قیمت مناسب به عنوان یکی از بهترین پوشش های سقف شیبدار به متقاضیان پیشنهاد میشود. همچنین شینگل های آسفالتی به دلیل ویژگی انعطاف پذیری شان به راحتی در هر شکل و رنگی قابل اجرا میباشد. از دیگر مزایای این نوع شینگل استحکام و ماندگاری بالای آن میباشد که در برابر باد و طوفان، برف و بارام مقاومت بالایی دارد.

نحوه نصب شینگل :

پروفیل کشی پسندیده با قوطی سخیف و ایجاد بستر مناسب و تراز جهت نصب چوب ۳*۵ نراد روسی که میبایست آکس به آکس ۶۰ سانتیمتر خلاف جهت قوطی کشی اجرا شود و بعد اجرای تخته چزب که روی چوب نرادها میخ می شود و نصب عایق رطوبتی برزنتی و در نهایت نصب شینگل از قسمت انتهایی شیب پیش درآمد و در سرنوشت بالایی شیب به اتمام میرسد. سازه های چوبی به دلیل هستی داشتن بستر مناسب چوبی نیازی به اجرای چوب نراد نمی باشد و در سازه های lsf بع علت بستر مناسب پروفیلهای اجرا شده نیازی به قوطی کشی نیست . جهت اجرای تیزه ها میتوانید از شینگل های چند ضلعی و یا اجری شکل استفاده نمایید این بهترین حسن اجرای شینگل میباشد که به علت هم جنس بودن و تفریق در پرت شغل می شود .

مزایای شینگل :

 • آبندی دودکشها و داکتها توسط خود جنس شینگل
 • تعمیر سریع و آسان شینگل  هنگام ضربه خوردن
 • مخفی بودن میخهای نصب
 • اورلب بودن شینگل در تمامی جهات و آب بندی ۱۰۰%
 • انتقال ندادن گرما به زیر سقف
 • دمپ کردن صدای باران هنگام بارش
 • کمترین پرت ممکن حدود ۳ درصد
 • سبکی وزن شینگل
 • مقاوم بودن در برابر سرما ۳۰- سانتیگراد
 • مقاوم در برابر حرارت ۹۰ درجه سانتیگراد
 • سرعت نصب بالای شینگل
 • تنوع در طرح و رنگ شینگل
 • زیبایی منحصر بفرد شینگل  ( سه بعدی بودن طرح )
 • مقاوم در برابر فشار باد ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت

 

فیلم مراحل ساخت شینگل :

مشکلات ناشی از استفاده از مصالح سخت و شکننده در اجتماع شناخته شده می باشد. پوشش های سقف شیبدار شینگل مسبب هیچ یک از این دست مشکلات نمی شوند و به دلیل سبکی وزن متریال شینگل، بار سقف ساختمان سبک تر شده و امنیت را در زمان زلزله بالا می برد. از طرفی دیگر، به دلیل عدم شکنندگی ،این محصول از سقف و خانه ی شما در طول عمر ساختمان محافظت خواهد کرد. شینگل در شرایط آب و هوایی مختلف به راحتی قابل نصب است.

certainteed یکی از مطرح ترین برند های شینگل میباشد. پارس موگر به عنوان تنها نمایندگی مستقیم و انحصاری محصولات این شرکت در کنار دیگر برند های مطرح دنیا توانسته است تا به امروز پاسخگوی تمامی سلایق و نیاز های هم میهنان عزیزمان باشد.

مراحل نصب شینگل

نصب بسیار آسان ، سریع ،آب بندی فوق العاده و عدم نیاز به رسیدگی های پی در پی به سقف در طولانی مدت از ویژگی های بارز این پوشش سقفی می باشد. به علت سبکی و انعطاف پذیری بسیار بالا به راحتی قابل اجرا بر روی بیشتر سقفهای شیروانی با طرح های پیچیده و یا حتی غیر ممکن می باشد. به نوعی شما با این پوشش قابلیت اجرای هر گونه طرحی که برای نمای ساختمان خود دارید هستید و به بیان دیگر این نوع پوشش یکی از انعطافپذیر ترین پوشش های موجود برای سقف منزل شما به حساب می آید.در این میان تنها نکته ی قابل توجه شیب سقف مورد نظر برای اجرای این پوشش می باشد حداقل شیبب برای سطحی که قرار است شینگل بر روی آن اجرا شود بین ۲۰%-۳۰% است.

۱-مرحله اول نصب سقف (اجرای زیرسازی سقف) :

اجرای زیرسازی با چوب OSB3 ضد رطوبت، با توجه به اینکه مهم که شینگل بر روی انواع سطوح سیمانی و گالوانیزه قابل اجرا می باشد،توصیه میشود برای ایجاد سطح مسطح به منظور اجرای این نوع پوشش بام شیبدار  از صفحات چوبی OSB3 به ضخامت ۱۱mm به صورت ضد رطوبت استفاده شود. OSB  به معنای تخته هایی با رشته های (تراشه های چوب) جهت دار شده هستندکه بر خلاف ظاهر آن ، بصورت تصادفی قرار داده نمی شوند. در بسیاری از مناطق آمریکای شمالی OSB عملاً جایگزین پانل های دیگر در ساخت و ساز مسکونی شده است.برای ساخت آن از یکسری تکنولژی های پیشرفته ای استفاده شده است.این تخته ها از چند لایه رشته های چوبی که با نوعی چسب مخصوص ضد آب به هم چسبیده اند ، تشکیل شده اند .بسیار قوی ، محکم و استوار هستند. استفاده از OSB بسیار راحت بوده و در خیلی موارد از تخته های چند لایه ، به لحاظ کیفی بهتر می باشد ، به ویژه هنگامی که تحته های چند لا یه ، به طور استاندارد و طبق گواهی های مورد تایید ، ساخته نمی شوند. همچنین تخته های OSB قیمت کمتری نسبت به تخته های چند لایی مشابه خود دارند.

 

 خلاصه ای از ویژگی ها و مزایای OSB :

 • تخته ها قابل بازیافت هستند.
 • مقاومت بالا در ابعاد مختلف ، دارای چگالی یکنواخت ، یکجور بودن سطوح
 •  بر خلاف ضخامت پایین دارای مقاومت استثنایی بالایی می باشند.
 • مقاومت بالا در مقابل نفوذ و انتشار بخار آب.که خاصیت در نوع OSB3 بیشتر تقویت شده است.
 • استحکام بالا در مقابل کشش، خم شدن، و فشار
 •  مقاومت بالا در مقابل سمباده کشی و نیز سوراخ کردن و …
 • دارای انعطاف بالا هنگام کار با دستگاه های سنتی کار با چوب .
 • طیف گسترده ای از اندازه های متفاوت را شامل می شود.
 • و بسیاری از ویژگی های دیگر …
 • اگر چه بسیار سبک است ولی استحکام بالایی دارد.
 • OSB بدون هر گونه حفره و شکاف بوده و هرگز ورقه ورقه نمی شود.
 • دوام بسیار بالایی دارد.
 • در هر نوع شرایط آب و هوایی قابل اطمینان است .
 • وزن آن در شرایط خشک و یا مرطوب ثابت می ماند.
 • به راحتی میتوان OSB را سوهان زد ، سوراخ کرد ، سنباده کشید ، رنگ کرد و چسباند.
 • تخته ها را از  حداقل ۸ میلی متر از لبه با میخ و یا پیچ بدون شکاف یا سوراخی میتوان متصل کرد.
 • در بافت OSB هیچگونه اثری از نقاط پوک و تو خالی مانند گره چوب دیده نمی شود.
 • این تخته ها در ابعاد و سایزهای مختلف تولید می شود.

 

انواع OSB و انتخاب صحيح OSB مورد نياز با توجه به محل مصرف :

OSB-3 (نوع سه)

 مخصوص مناطق مرطوب و فضاي مرطوب مي باشد. داراي تحمل بار با ظرفیت  بالا  بوده و براي استفاده در صنعت ساختمان در مناطق مرطوب ايده آ ل مي باشد.  این  محصول در سقف، كف و پوشش ديوارها قابل استفاده است.

 OSB-4 (نوع چهار)

 داراي تحمل بار بسياربالایی بوده و مخصوص كارهاي سنگين طراحي شده است.  در هر نوع  شرايط آب و هوايي و در هر کاری مي توان از آن استفاده كرد.عاملي كه باعث به وجود آمدن چند نوع از OSB ها مي شود در واقع چسب و نوع رزين هايي است كه در طي مراحل توليد استفاده ميگردد.

OSB-1 (نوع يك)

كاربرد پايه اي داشته و بيشتر در كارهاي سبك از آن استفاده مي شود. بيشترين استفاده آن در صنعت مبلمان و معماري داخلي ساختمان مي باشد. همچنين در ساخت كانتينرها نيز از آن استفاده مي شود.

 OSB-2 (نوع دو)

 در مناطق خشك و فضاي خشك مورد استفاده قرار مي گيرد . داراي تحمل بار بالا  بوده و مناسب براي استفاده در صنعت ساختمان می باشد و همچنين  در مواردي مثل ديوارهاي موقت، قفسه بندي، كابينت و دكوراسيون داخلي نيز استفاده مي شود.

۲-مرحله دوم نصب سقف شیبدار (اجرای لایه ایزولاسیون و یا آب بندی سقف) :

روی صفحات چوبی OSB3 با لایه آب بند مخصوص و یا ایزوگام بطور کامل پوشانیده شود واطمینان کامل از عایق بودن سقف توسط لایه آب بند و عدم نشتی سقف حاصل شود زیرا ورقهای شینگل خود به تنهایی عایق رطوبتی نمیباشند.باید قبل از شروع به نصب شینگل محل خط القعرها و پیرامون دودکشها کاملا توسط لایه آب بند پوشانیده شده و آب بند کامل شوند. عایق نمودن این نوع پوشش بسیار پر اهمیت بوده و این بخش از مراحل نصب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد . در صورت عدم تخصص نصاب و تیم اجرایی پروژه در صورتی که عایق بندی سقف با کیفیت مطلوب انجام نشود میتواند در اینده بسیار مشکل ساز شده و موجب پوسیدگی و حتی ضرر های مالی برای شما گردد . به همبن منظور اطمینان از تسلط و تجربه ی تیم اجرایی پروژه ی شما در اولویت تصمیم گیری قرار خواهد داشت . تمامی این موارد در صورتی که به شکل صحیص انجام پذیر موجب افزایش طول عمر سقف شده و هیچ یک از مشکلات اعلام شده را به هیچ عنوان در پی نخواهد داشت .

۳-مرحله سوم نصب سقف شیبدار :

در نهایت تایلهای شینگل با میخ مخصوص شینگل که از جنس گالوانیزه ضد زنگ هستند نصب گردند و ظاهر زیبایی برای ساختمان شما ایجاد خواهند نمود . این نوع پوشش در حال حاضر به نوع محبوب ترین پوشش بام های شیبدار بوده و به علت مزایای آن نسبت به انواع دیگر پوشش سقف در سراسر دنیا جز پر کاربرد ترین طرح ها و پوشش های سقف محسوب میگردد . تنوع رنگ بندی ، طرح های متنوع ، سبک بودن پوشش و سازگاری با شرایط آب و هوایی مختلف موجب محبوبیت این نوع سقف برای بام اکثر خانه ها و ویلاهای ایران نیز گردیده است .مزیت بزرگ سقف‌ های شینگل هزینه مناسب آن است. این نوع پوشش ها در حجم‌ های بزرگ تولید می‌شوند و بالطبع هزینه‌ های تولیدی مناسبی دارند. هزینه نصب آن نیز در مقایسه با سایر پوشش‌ های سقف شیبدار مناسب‌ تر است. علاوه بر سبکی وزن این سقف‌ ها، بار مالی زیادی را به شما تحمیل نخواهد کرد.

برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص انواع سقف شیبدار اینجا و برای اطلاع از طرح ها و رنگ بندی شینگل اینجا را کلیک کنید .