زیر سازی شینگل 2

مواد ترموپلاستیکی در طول تولید یا در طول عمرشان با یکدیگر متصل نمی شوند. درزهای ساخته شده از میدان معمولاً با جوشکارهای روباتیک هوای گرم جوش داده می شوند. از جوشکارهای دستی و گرم برای جوشکاری درزها در چشمک زدن و نفوذ استفاده می شود. درزهای غشای ترموپلاستیک معمولاً هنگام نصب مناسب بسیار قابل اعتماد هستند ، در نتیجه بروز بسیار کم خرابی درز را نشان می دهد. این ورق ها به طور معمول به طول 5 تا 12 فوت [1.5 تا 3.6 متر] عرض دارند. بعضی از تولید کنندگان ورق ها را در کارخانه جوش می دهند تا ورق های بزرگی تشکیل دهند که سپس روی سقف با هم جوش داده می شوند.

انواع غشای اولیه در این گروه عبارتند از:

پلی وینیل کلرید (PVC): غشاهای PVC از قدیمی ترین تخته های تک موجود است. در صورت تماس با عایق پلی استایرن ، پلی استایرن باعث بیرون آمدن پلاستیک سازها در غشاء می شود. برای جلوگیری از چنین آغوش غشایی ، باید یک ورق جداکننده بین غشاء و پلی استایرن نصب شود. برای جلوگیری از آسیب غشایی ، جداکننده نیز لازم است تا PVC را از محصولات آسفالت و زغال سنگ جدا کند. روش ضمیمه بالاست توصیه نمی شود زیرا ذرات ریز گرد و غبار ناشی از بالاست یا ذرات ریز از اتمسفر می توانند پلاستیک سازها را از غشا بیرون بکشند. غشاء PVC در رنگهای متنوعی موجود است و حتی می توان آنها را با نام ساختمان و آرم چاپ کرد. این غشاء گاهی اوقات برای سقف های شیب دار شیب دار انتخاب می شود که در آن رنگی قوی یا منحصر به فرد مورد نظر است. PVC به طور طبیعی یک ماده شکننده است و باید با پلاستیک ساز اصلاح شود تا برای بام مناسب باشد. برخی فرمول های اولیه PVC از شسته شدن پلاستیک ساز با گذشت زمان و شکستهای فاجعه آمیز رنج می برد. برای تأیید پایداری آنها ، غشاهای PVC را که سالها ساخته شده اند ، انتخاب کنید.

آلیاژهای PVC و PVC در برابر چربی های حیوانات و گریس ها مقاوم هستند و برای سقف های دارای اگزوز آشپزخانه گزینه مناسبی هستند.

آلیاژهای PVC یا ترموپلاستیک های ترکیبی (که به آن مخلوط PVC نیز گفته می شود): این غشاها مربوط به غشاهای PVC هستند. آنها در درجه اول از PVC تشکیل شده اند ، اما آنها دارای پلیمرهای اضافی هستند که خصوصیات بدنی کمی متفاوت دارند. فقط تعداد بسیار کمی تولیدکننده این محصولات را تولید می کنند. انواع اولیه غشاء در این گروه عبارتند از: آلیاژ کوپلیمر (CPA) ، اینترپلیمر اتیلن (EIP) و آلیاژ نیتریل (NBP).

ترموپلاستیک پلی الیفین (TPO): غشاهای TPO یک غشاء نسبتاً جدید سقف در بازار بام تجاری هستند و چندین دهه در دهه گذشته شاهد اصلاحات زیادی بوده اند. آنها به طور معمول از نظر رنگی سفید هستند و به عنوان گرمانرم پلاستیکی ، درزها با حرارت جوش داده می شوند. از آنجا که آنها جدید هستند ، عملکرد بلند مدت در حال حاضر ناشناخته است.

TPO جدیدترین غشای ترموپلاستیک است که وارد بازار می شود. در اوایل دهه 1990 در آمریکای شمالی تجاری شد. از پلی پروپیلن ، پلی اتیلن یا سایر الفین ها تهیه می شود. بر خلاف مخلوط های PVC و PVC ، غشای TPO برای انعطاف پذیری به پلاستیک سازها اعتماد نمی کند ، بنابراین آغوش به دلیل از بین رفتن پلاستیک ساز هیچ نگرانی ندارد. غشاهای TPO به طور معمول سفید رنگ هستند و در عرض ورقها تا 12 [3/3 متر در دسترس هستند. NRCA پیشنهاد می کند که طراحان غشای TPO ضخامت 60 میلی متر یا ضخامت را مشخص کنند.

کتون اتیلن استر (KEE): به این غشاء به عنوان یک آلیاژ تریپلیمر (TPA) نیز گفته می شود و این پلیمر با نام تجاری Elvaloy شناخته می شود. ورق های KEE شبیه PVC هستند