سقف شیبدار فلزی

پانل های فلزی به طور معمول به عنوان گزینه هایی برای سقف های کم شیب تصور نمی شوند. با این وجود برخی از سیستم های پانل فلزی در دامنه های بسیار کم قابل استفاده هستند. اگرچه برخی از تولید کنندگان از سیستم های خود برای شیب های کم 1/4: 12 (2 درصد) استفاده می کنند ، اما NRCA حداقل شیب 1/2 اینچ در هر پا را به عنوان حداقل شیب طراحی برای مجامع سقفی هیدرواستاتیک و 3 اینچ در هر پا توصیه می کند. به عنوان حداقل شیب طراحی سیستم های هیدروکینتیک. هرچه شیب بیشتر باشد ، از نشتی اطمینان بیشتری می گیرد.

در این بخش پانل های فلزی مناسب برای استفاده در شیب های 3:12 (25 درصد) و کمتر قرار دارد. این پنل ها همچنین می توانند در دامنه های بیش از 3:12 استفاده شوند. سقف های شیب دار برای پانل های فلزی را ببینید که فقط برای شیب های بزرگتر از 3:12 مناسب هستند.

پانل های فلزی هنگام نصب در دامنه های کم ارتفاع (به خصوص شیب های نزدیک به 1/2: 12 (4 درصد) یا کمتر) باید مقاومت آب را در سراسر سطح سقف تأمین کنند. بنابراین ، سیستم های پانل فلزی با شیب کم باید با هدف ساخت آنها مانند غشایی طراحی و نصب شوند. برای دستیابی به این هدف ، اتصالات پانل باید با نوار و درزگیر یا درزگیر یا هر دو لحیم یا درزگیر شوند. همچنین اتصال دهنده هایی که در قسمت انشعابات انتهایی یا درخشش به پنل نفوذ می کنند باید با واشرهای واشر محکم شوند. علاوه بر اینکه تمام اتصالات فلزی را ضد آب می کنند ، در حالی که حرکت گسترده ای از دوچرخه حرارتی انجام می شود باید ضد آب باقی بمانند. با گذشت زمان ، حرکت حرارتی فلز می تواند در واشرهای بست ببندد و سوراخ ها را در بستها بزرگ کند.

در استفاده از ورق فلز مداوم در وضعیت سقف مسطح باید احتیاط کرد. ورق فلزی به دلیل ماهیت متراکم به عنوان ماده ، به ویژه در مقابل نور خورشید روی یک سقف ، مستعد نوسانات گسترده تر و شدیدتر دما است. این امر باعث ایجاد حرکات انبساط / انقباض قابل توجه در سطح ورق می شود. این حرکات به خودی خود دشوار است ، اما همراه با نفوذ لازم سقف برای منافذ ، زهکشی ها ، محدوده ها و گوشه های دیواره ، که حرکت اجتناب ناپذیر را به هم متصل می کند ، اشک یا شکستن درز در ورق فلزی بسیار محتمل است. استفاده از ورق فلزی را در سقفهای مسطح فقط در مواردی که نفوذ وجود ندارد و حرکات را می توان در آن جای داد در نظر بگیرید. دستیابی به سیستم ضد آب قابل اعتماد و ماندگار در پشت بام کم شیب با فلز دشوارتر از سایر مواد غشاء کم شیب است.

پانل های فولادی یا آلومینیومی با روکش Galvalume به طور معمول برای صفحه های درز ایستاده با شیب کم مشخص می شوند. در پروژه های تاریخی ممکن است از مس ، روکش دار با ترانا یا فولاد ضدزنگ با روکش ترن استفاده شود.

برای محافظت در برابر خوردگی در پانل های فولادی ، روش فعلی مشخص کردن 55٪ آلیاژ روی آلومینیوم است (معمولاً با نام تجاری Galvalume شناخته می شود). تا اواخر دهه 1990 ، پانل های آلیاژ روی رنگ نشده آلومینیوم دارای روان کننده کارخانه ای برای تسهیل شکل گیری رول بودند. روانکار در نهایت از بین می رود ، اما لکه های نصب و اثر انگشت برای مدتی ظاهر ناهموار ایجاد می کنند. یک کت آکریلیک شفاف و واضح را می توان مشخص کرد تا ظاهری یکنواخت تر به وجود آورد و اثرات هوازدگی را به تدریج نشان دهد ، همانطور که آکریلیک ها دور می شوند. Galvalume با روکش اکریلیک با نام های تجاری مانند Galvalume Plus و Acrylume به فروش می رسد.

پانل های با شیب کم پوشش داده شده با کارخانه توصیه می شود. چندین گزینه پایان وجود دارد. رایج ترین پوشش سیم پیچ کارخانه کاربردی پلی وینیلیدن فلوراید (PVDF) است که معمولاً با نام های تجاری Kynar و Hylar شناخته می شود. PVDF به طور معمول مشخص می شود زیرا اگر طیف گسترده ای از رنگ ها را ارائه دهد و در مقابل تغییر رنگ با گذشت زمان بسیار مقاوم است. نقاشی را نیز می توان در صورت تمایل از هیجان زیاد مشخص کرد.

از ناودانهای داخلی و پارامترهای موجود در کمرهای پشت بام های فلزی با شیب کم پرهیز شود ، زیرا مشکل کمتری دارد که جریان آب در قسمت انتهای تابلوها جریان داشته باشد و مستقیماً به درجه ای سقوط کرده یا به یک ناودان خارجی که در زیر صفحه قرار دارد فرو رود. پانل ها

برخی از پانل ها دارای درزهایی با هم هستند ، و برخی دیگر با یک ابزار درز مکانیکی برقی مکانیکی درز می شوند. در دامنه های 1:12 (8 درصد) یا کمتر ، توصیه می شود پانل های درز مکانیکی مشخص شوند.

دو نوع پروفیل پانل درز ایستاده وجود دارد ، دنده ذوزنقه و دنده عمودی. پانل دنده ذوزنقه ای به دلیل ظاهر آن به طور معمول در ساختمان های صنعت