شینگل خارجی

شینگل یکی از متداول‌ترین و پرمصر‌ف‌ترین پوشش‌های سقف‌های شیب‌دار است. پوشش سقف شیب‌دار شینگل، برای اولین بار حدود ۱7 سال پیش در کشور آمریکا توسط معماران و متخصصان آمریکایی طراحی شد و سپس به مرحله تولید و اجرا رسید.
شینگل آمریکایی که نظر همه را به خود جلب کرده بود در فاصله زمانی کوتاهی در کانادا نیز به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفت و در نهایت این پوشش در کشورهای اروپایی جای سقف های سفالی و روش‌های سنتی را گرفت، همچنین سال ۱۳۸۹ در آمریکا به بالاترین حجم فروش و استفاده نسبت به دیگر پوشش های سقف دست یافت و به عنوان برترین پوشش سقف معرفی شد.
این پوشش از مشتقات نفت، سیلیس و لایه‌های گوناگون تشکیل شده است. در طراحی آن به نکاتی مانند ایزولاسیون در مقابل تغییرات دما، انعکاس نور خورشید، انعطاف‌پذیری در برابر ضربه، مقاومت در مقابل وزش بادهای شدید و شکل‌گیری به فرم‌های گوناگون سطوح شیب‌دار و دلخواه توجه ویژه شده است.

شینگل خارجی

شینگل چیست

شینگل نوعی پوشش بام شیبدار است که با لایه فایبرگلاس بعنوان پایداری دهنده و اشباع شده توسط نوعی قیر با کیفیت بالا تولید شده و با دانه های معدنی و با رنگهای گوناگون پوشانده شده است.این محصول برای سقف های شیبدار با شیب بالای 30% آرمانی است و برای پوشش دیوارهای عمودی نیز کاربرد دارد، از مزایای مهم این پوشش سقفی طرح بندی و رنگ بندی بسیار گوناگون آن است.

از دیگر مزایای این پوش سقفی شینگل انعطلاف پذیری بالای آن است، از همین رو شینگل در طرحهای سقف شیبدار پیچیده به راحتی قابل اجراست، شینگل یک سیستم قابل اعتماد در مساوی عوامل خارجی مشابه بادهای زیاد نیرومند و برای سالهای طولانی نیازی به حفاظت ندارد،نکته قابل توجه اینکه شینگل یگانه از معدود پوشش های سقف شیبدار میباشد که بعد از نصب میتوان روی آن تردد کرد بدون آنکه آب بندی سقف شینگل مبتلا مشکلی شود.

شینگل

یک نوع پوشش سقف شیبدار با جلوه طبیعی زیبا و بادوام است که با لایه فایبرگلاس مقاوم شده است و  توسط نوعی قیر با کیفیت بسیار بالا تولید می شود . با رنگهای متنوع از دانه های معدنی (Slates)  پوشانده شده است و برای سقف های شیبدار با شیب 30% به بالا کاملاً ایده آل است همچنین برای پوشش دیوارهای عمودی نیز کاربرد دارد،از مزایای مهم این پوشش سقف طرح و رنگ بندی بسیار متنوع آن است.

از دیگر مزایای این پوشش سقفی انعطلاف بالای آن است، به همین دلیل در طرحهای سقف شیبدار پیچیده به راحتی قابل اجراست، یک سیستم قابل اعتماد در برابر عوامل خارجی مانند بادهای بسیار قوی که نیازی به نگهداری های پر هزینه ندارد، همچنین شینگل یکی از محدود پوشش های سقفی است که میتوان روی آن تردد کرد بدون آنکه آب بندی سقف دچار مشکلی شود.

شینگل خارجی

ویژگی های شینگل

 • وزن کم: وزن متوسط آن در هر مترمربع حدود 10 کیلوگرم است.
 • اشتعال ناپذیر: در برابر حریق مقاوم است.
 • جلوه زیبا و پایدار : جلوه طبیعی و پایدار ، شینگل را از سایر پوشش ها متمایز میکند.
 • مواد صددرصد طبیعی : درفرآیند تولید شینگل حداقل گاز دی اکسیدکربن تولید میشود.
 • رنگ بندی متنوع :   امکان تولید شینگل در رنگ های متنوع وجود دارد.
 • انعطاف پذیر یودن : شینگل ضخامت کم و مقاومت کششی بالا دارد و قابل انعطاف است .
 • عایق رطوبتی بالا : شینگل به مرور زمان دچار نشتی آب نمیشود.
 • نصب سریع و آسان : نصب شینگل بسیار ساده و سریع میباشد.
 • کیفیت بالا: هرگز دچار پوسیدگی و رنگ پریدگی نخواهد شد.
 • ایمنی در زلزله : به دلیل وزن سبک برای منطق زلزله خیز بسیار مورد توجه است.
 • قابل راه رفتن : بر روی سقفی که با شینگل پوشیده شده است میتوان به راحتی راه رفت.
 • گارانتی 50 ساله : نشان دهنده کیفیت و مرغوبیت بالای شینگل میباشد.

نصب شینگل

۱-مرحله 1 : اجرای زیرسازی سقف

اجرای زیرسازی با چوب OSB3 ضد رطوبت، با توجه به اینکه مهم که شینگل بر روی انواع سطوح سیمانی و گالوانیزه قابل اجرا می باشد،توصیه میشود برای ایجاد سطح مسطح به منظور اجرای این نوع پوشش بام شیبدار  از صفحات چوبی OSB3 به ضخامت ۱۱mm به صورت ضد رطوبت استفاده شود. OSB  به معنای تخته هایی با رشته های (تراشه های چوب) جهت دار شده هستندکه بر خلاف ظاهر آن ، بصورت تصادفی قرار داده نمی شوند.

در بسیاری از مناطق آمریکای شمالی OSB عملاً جایگزین پانل های دیگر در ساخت و ساز مسکونی شده است.برای ساخت آن از یکسری تکنولژی های پیشرفته ای استفاده شده است.این تخته ها از چند لایه رشته های چوبی که با نوعی چسب مخصوص ضد آب به هم چسبیده اند ، تشکیل شده اند.

بسیار قوی ، محکم و استوار هستند. استفاده از OSB بسیار راحت بوده و در خیلی موارد از تخته های چند لایه ، به لحاظ کیفی بهتر می باشد ، به ویژه هنگامی که تحته های چند لا یه ، به طور استاندارد و طبق گواهی های مورد تایید ، ساخته نمی شوند. همچنین تخته های OSB قیمت کمتری نسبت به تخته های چند لایی مشابه خود دارند.

۲-مرحله دوم نصب سقف شیبدار (اجرای لایه ایزولاسیون و یا آب بندی سقف) :

روی صفحات چوبی OSB3 با لایه آب بند مخصوص و یا ایزوگام بطور کامل پوشانیده شود واطمینان کامل از عایق بودن سقف توسط لایه آب بند و عدم نشتی سقف حاصل شود زیرا ورقهای شینگل خود به تنهایی عایق رطوبتی نمیباشند.

باید قبل از شروع به نصب شینگل محل خط القعرها و پیرامون دودکشها کاملا توسط لایه آب بند پوشانیده شده و آب بند کامل شوند. عایق نمودن این نوع پوشش بسیار پر اهمیت بوده و این بخش از مراحل نصب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد .

در صورت عدم تخصص نصاب و تیم اجرایی پروژه در صورتی که عایق بندی سقف با کیفیت مطلوب انجام نشود میتواند در اینده بسیار مشکل ساز شده و موجب پوسیدگی و حتی ضرر های مالی برای شما گردد . به همبن منظور اطمینان از تسلط و تجربه ی تیم اجرایی پروژه ی شما در اولویت تصمیم گیری قرار خواهد داشت .

تمامی این موارد در صورتی که به شکل صحیص انجام پذیر موجب افزایش طول عمر سقف شده و هیچ یک از مشکلات اعلام شده را به هیچ عنوان در پی نخواهد داشت .

۳-مرحله سوم نصب سقف شیبدار :

در نهایت تایلهای شینگل با میخ مخصوص شینگل که از جنس گالوانیزه ضد زنگ هستند نصب گردند و ظاهر زیبایی برای ساختمان شما ایجاد خواهند نمود . این نوع پوشش در حال حاضر به نوع محبوب ترین پوشش بام های شیبدار بوده و به علت مزایای آن نسبت به انواع دیگر پوشش سقف در سراسر دنیا جز پر کاربرد ترین طرح ها و پوشش های سقف محسوب میگردد .

تنوع رنگ بندی ، طرح های متنوع ، سبک بودن پوشش و سازگاری با شرایط آب و هوایی مختلف موجب محبوبیت این نوع سقف برای بام اکثر خانه ها و ویلاهای ایران نیز گردیده است .مزیت بزرگ سقف‌ های شینگل هزینه مناسب آن است.

این نوع پوشش ها در حجم‌ های بزرگ تولید می‌شوند و بالطبع هزینه‌ های تولیدی مناسبی دارند. هزینه نصب آن نیز در مقایسه با سایر پوشش‌ های سقف شیبدار مناسب‌ تر است. علاوه بر سبکی وزن این سقف‌ ها، بار مالی زیادی را به شما تحمیل نخواهد کرد.

شینگل خارجی

ما در شرکت بزرگ پارس موگر آماده ی همکاری با شما عزیزان میباشیم تا مدرن ترین و جدیدترین سقف های شیبدار از جمله شینگل را روی بام های شما نصب و پیاده سازی نماییم.