عایق سقف شینگل چیست ؟

عایق هوایی شینگل

عایق بندی سقف های شیبدار بسیار مهم میباشند. در این مقاله قصد داریم تا جواب سوال عایق سقف شینگل چیست ؟ را داده و این موضوع را بررسی کنیم.

عایق سقف شینگل چیست ؟

عایق سقف شینگل یا همان زیر شینگلی برای آب بندی سقف های شینگل مورد استفاده قرار میگیرند. زیر شینگلی یک عایق پارچه مانند میباشد که با چسب های بسیار مقاوم روی سقف نصب شده و پس از انجام اموراتی تخته کوبی صورت میگیرد و سپس سقف شینگل روی آن قرار داده میشود.

…….  برای دیدن کلاسیک ترین سقف های شینگل تنها کافیست کلیک کنید  …….

قرار دادن موانع هوا در سقف شینگل

اگر غشاء سقف یکپارچه باشد (به عنوان مثال ، یک سقف غشایی) به عنوان مهار کننده هوا عمل می کند. با این حال ، موانع جداگانه هوایی گاهی اوقات در سیستم های سقفی گنجانیده می شوند. هنگامی که موانع هوا در سیستم های دیواری گنجانیده می شوند ، آنها معمولاً برای کنترل حرکت هوا ، کنترل رطوبت و / یا کاهش مصرف انرژی یا جلوگیری از پمپاژ ناشی از باد ، که می تواند باعث بالا رفتن با غشاهای مکانیکی شود ، درج شده اند.

هنگامی که یک سد هوا به غیر از غشاء سقف در یک سیستم سقف گنجانیده شده است ، معمولاً برای حل مسائل مربوط به عملکرد باد همانطور که در ایمنی بادی بحث شده است ، یا برای رفع نیاز به کد ساختمانی در نظر گرفته شده است. برای کاهش پتانسیل هوای داخلی که در سیستم بام پمپ می شود ، یک سد هوایی باید در سطح عرشه سقف در زیر عایق سقف قرار داشته باشد و تمام حفره های کف سقف را آب بندی کند.

 

عایق سقف شینگل چیست ؟

 

خود عرشه اگر یکپارچه باشد ، مثل بتن ریخته گری ، می تواند مانعی باشد. هنگامی که از عرشه به عنوان یک مانع هوایی استفاده می شود ، باید نرده های عرشه مانند لوله های لوله کشی پلمپ شوند و باید عرشه در قسمت های پیش ساخته مهر و موم شود. با این حال ، از یک ورق جداگانه مانند پلی اتیلن 6 میلی متری ، یک مخزن خانگی تأیید شده ، یک غشای ساخته شده به صورت دو لایه یا یک ورق قیر اصلاح شده یک لایه معمولاً برای ایجاد یک سد هوا استفاده می شود. غشایی که به عنوان موانع هوا به کار می روند ، باید در همه نفوذها به صورت قائم ساخته شوند. موانع هوایی بیشتر در راهنمای راهنما برای طراحی باد سقف های غشایی انعطاف پذیر مکانیکی ، که از شورای ملی تحقیقات کانادا در دسترس است ، بحث شده است.

……  برای مشاهده کردن مدرن ترین سقف های شیبدار در ایران کلیک کنید  ……

شرایط لازم برای موانع هوا

شرایط لازم برای موانع هوا در برخی از کدهای ساختمان وجود دارد و استانداردهای گسترده ای مانند کد بین المللی حفاظت از انرژی (IECC) ، نسخه 2012 و انجمن مهندسان گرمایشی ، برودتی و تهویه مطبوع آمریکا (ASHRAE) استاندارد 90.1–2010 و –2013 adopted انرژی درج شده است. استاندارد برای ساختمانها به غیر از ساختمانهای مسکونی کم ارتفاع.

امیدواریم در این مقاله به خوبی متوجه شده باشید که عایق سقف شینگل چیست ؟ بابت همراهی تان متشکریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عایق بندی شینگل با کار شناسان ما در شرکت پارس  موگر در ارتباط باشید.