مزایای استفاده از شینگل

مزایای استفاده از شینگل | چرا شینگل؟

شینگل بهترین سقف شیبدار در سطح جهان 

در این مقاله قصد داریم تا مزایای استفاده از شینگل را بررسی کنیم. اخیرا متریال های زیادی نیز جهت پوشش سقف های شیبدار شیروانی از کشورهای مختلف وارد کشورمان می شود که با زیرسازی های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. یک نمونه آن شینگل است. ورق شینگل از ورق های نوین و کلاسیک پوشش سقف شیبدار است و چند سالی است به عنوان یک پوشش جدید سقف شیبدار وارد بازار ایران شده است. ورق شینگل تنوع جنس زیادی دارد. این ورق ها ممکن است ساختاری از سنگ، چوب، فلز، پلیمر، سیمان الیافی و یا کامپوزیت داشته باشند.

همین امر باعث شده تا تنوع این محصول در بازار زیاد باشد و معمولا شناخت ورق با کیفیت شینگل کار ساده ای نیست. مثلا متریال ورق های سنگریزه ای شینگل  که از کشورهای آلمان، ترکیه و… وارد می شوند با توجه به عالی بودن کیفیت این محصول، استقبال شایانی از این محصولات شده و در اکثر مناطق مورد استفاده قرار میگیرند.

مزایای استفاده از شینگل را بیشتر بشناسید 

از نظر کیفیت و هزینه ی اجرا رتبه بالایی دارند که البته  قیمت هر یک از آن ها با توجه به ویژگی هایی که دارند، متفاوت می باشد. از جمله فاکتورهایی که بر قیمت سقف های شینگل تاثیرگذار می باشد می توان به جنس مصالحی که به این منظور به کار رفته است اشاره نمود. برای مثال سقف های شینگل از جنس سفال و ورق های گالوانیزه که بیش تر از سایر متریال ها از مشکل آب بندی برخوردار می باشد، نسبت به سایر سقف های شینگل کم تر می باشد. همچنین کیفیت، ماندگاری، استحکام، زیبایی، تنوع در رنگ‌بندی و میزان مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف میتواند تعیین کننده قیمت و کیفیت شینگل باشد. هرچه محصول از برند مشهورتری برخوردار باشد، قیمت بیش تر نیز دارد.

یکی از جذاب ترین، مقرون به صرفه ترین، پرکاربردترین و پر طرفدارترین انواع پوشش سقف شیبدار یا سقف شیروانی، پوشش سقف شینگل است. شینگل ظاهری زیبا و طبیعی دارد و در رنگ های متنوع با ابعاد متفاوت فراوری می گردد. بصورت کلی ورق شینگل که به نام شینگل آسفالتی هم شناخته می شود به دو صورت تولید می شود. یا با استفاده از مواد طبیعی و یا با استفاده از مواد مصنوعی و فایبرگلاس. هر دو این نوع ورق شینگل در دل خود هم مواد طبیعی و ارگانیکی دارند و هم مواد مصنوعی یا فایبرگلاس و تفاوت در میزان استفاده از این دو است. پوشش سقف شینگل دارای ساختاری مستطیلی شکل و تخت است که بر روی یکدیگر سوار می شوند و دارای همپوشانی فوق العاده عالی می باشد.

مزایای استفاده از شینگل

سقف شینگل دارای ویژگی های منحصربفردی می باشد در ساختار آن از سنگ ریزه و یا خرده سنگ به همراه لایه هایی از چوب، الیاف های طبیعی و مصنوعی و غیره نیز استفاده شده است که این به دلیل ایجاد یک ساختار بسیار مستحکم در کنار ایجاد ورقی تمام عیار برای پوشش سقف شیبدار به منظور ایجاد انواع عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی می باشد. برای مثال شینگل در برابر آب برف و باران مقاوم است و با گذشت زمان آب به لایه زیر آن نفوذ نمی نماید از این رو می توان آن را نوعی عایق رطوبتی نیز در نظر گرفت، اما نکته مهم استفاده از یک عایق در زیر آن می باشد. بنابراین نمی توان گفت این محصول به تنهایی عایقی برای رطوبت می باشد.

از دیگر مزایای استفاده از شینگل 

همچنین در برابر باد، مواد اسیدی و خورنده، زنگ زدگی، آتش و زلزله نیز ساختمان را ایمن می کند. از این رو شینگل در تمامی مناطق از مناطق مرطوب و پر باران تا مناطق خشک تر و حتی شهرهای بزرگ با آلاینده های اسیدی نیز امکان پذیر باشد و با کیفیت بالایی که دارد انتخاب بسیار مناسبی برای مناطق زلزله خیز محسوب می شوند. همچنین یکی دیگر از مزایای استفاده از شینگل ، قابلیت انعطاف پذیری بالای آن است که بر روی سقف با هر میزان شیبی قابل نصب است و بر روی هر نوع سازه ای نیز به خوبی می توان اجرا کرد و روش اجرای سقف شیبدار با ورق شینگل بسیار ساده است حتی میتوان دودکش های سقف را با این پوشش ، پوشش داد و آب بندی کرد و سقف ساختمان را به طور کامل آب بندی می نماید و در تمامی جهات اورلب می باشد. این نوع پوشش سقف در برابر تابش نور خورشید مقاوم است و دچار تغییر رنگ و رنگ پریدگی نمی گردد. حتی بعضا با توجه به قابلیت ها و طراحی های نوین می توان از این نوع ورق برای اجرای نمای ساختمان نیز استفاده کرد. به طور کلی استفاده از شینگل به دلیل نصب آسان و سرعت بالای انجام آن، میتواند نسبت به سایر پوشش ها از قیمت مقرون به صرفه تری برخوردار باشد. امیدواریم در این مقاله به خوبی مزایای استفاده از شینگل را عنوان کرده باشیم.

ما در شرکت بزرگ پارس موگر آماده ی همکاری با شما عزیزان میباشیم تا مدرن ترین و جدیدترین سقف های شیبدار از جمله شینگل را روی بام های شما نصب و پیاده سازی نماییم.