معرفی سقف های شیبدار

معرفی سقف های شیبدار مدرن دنیا

معرفی سقف های شیبدار

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی سقف های شیبدار بپردازیم و پیشینه ی آن را بررسی کنیم. برای انتخاب ، جزئیات و تعیین مناسب ترین سیستم سقف برای یک پروژه؛ تجربه گذشته با چندین مورد از گزینه های مواد موجود و درک مطالب مونتاژ سقف و گزینه های سیستم ، و درک ملاحظات طراحی سقف توصیه می شود. هدف از این بخش ارائه راهنمای طراحی برای طراحی مجتمع های بام با شیب کم و شیب دار است. این سند به بسیاری از استانداردهای صنعت دیگر متکی است که باید مورد مشاوره قرار گیرد. هدف این است که توصیه هایی فراتر از محتوای آن استانداردها ارائه دهیم ، به خصوص که مربوط به ادغام مونتاژ سقف در یک محوطه ساختمان کل و طراحی سیستم مکانیکی است. درنظر گرفته شده است كه “بهترین عمل” را ارائه دهد و به هیچ وجه برای تأمین استاندارد قانونی مراقبت مورد نیاز متخصصان دارای مجوز تفسیر نمی شود.

….. برای مشاهده ی بروز ترین سقف های شینگل در کشور ایران کلیک کنید …..

پیشینه ی سقف شیبدار

پیش از اواسط اواخر دهه 1970 ، تقریباً همه سقف های شیب دار از سقف های ساخته شده آسفالت یا تار ذغال سنگ بودند. در حقیقت ، در اوایل قرن گذشته ، سقف های تار ذغال سنگ اغلب برای خنک کردن ساختمانها با اجازه دادن به آبگیر عمدی آب روی سطح تار ذغال سنگ سقف برای اثر تبخیر و سرمایش استفاده می شد. زمین تار ذغال سنگ از حلالهایی مانند آسفالت تشکیل نشده است ، بنابراین روغن حلال را از ترکیب بام مانند آسفالت در وضعیت استخر حل و تبخیر نمی کند. به همین دلیل است که سطح تار ذغال سنگ می تواند روی سطح سقف سطح مرده اعمال شود. برکه آب تأثیر منفی بر روی آن نمی گذارد. زغال سنگ نوع I تار پیچ دارای خاصیت چسبندگی و خود بهبودی است و با استفاده از سنگ فرش کل در دامنه های سقف تا 1/8 “استفاده می شود: 12. D450 ، نوع I. همچنین ، سیستم های غشایی ساخته شده از ذغال سنگ ذغال سنگ باید مطابق با الزامات تولید کننده باشد ؛ به خصوص در زهکش ها ، اسکوپ ها و لبه های سقفی.

 

معرفی سقف های شیبدار

 

آسفالت همچنان متداول ترین ماده سقف سازی داخلی در مقایسه با زمین تار ذغال سنگ است. باید از تفاوت اساسی در ترکیب حلال روغن آسفالت آگاهی داشت ، به این ترتیب که این حلالها می توانند در شرایط آبگیر از آسفالت خارج شوند ، تبخیر شوند و غشاء آسفالت را خشک و ترک خورده بگذارند دقیقاً در جاهایی که حوضچه شایع تر است. توجه داشته باشید که به همین دلیل ، تولید کنندگان سقف آسفالت برای جلوگیری از هرگونه احتمال ریختن به حداقل شیب 1/4 اینچ در هر پا نیاز دارند. تولید کنندگان معمولاً رطوبت موجود در سطح سقف را تأمین می کنند تا زمانی که در 48 ساعت تبخیر شود در شرایط ضمانت سیستم آسفالت معمولاً برای دامنه های کمتر از 1/4 “در هر پا ، باطل نیست و مطمئناً در هر حوضچه ای اتفاق می افتد ، که متأسفانه جایی است که نشت هایی رخ می دهد.

در طی دو دهه گذشته قرن بیستم ، انواع مختلفی از سیستم های سقفی کم شیب شروع به رقابت با سقف های داخلی داخلی (BUR) کرد. این سیستم های جدید شامل قیر اصلاح شده ، تک تخته ، کف پلی اورتان پاشیده شده ، پانل های فلزی و غشاهای تقویت شده مایع تقویت شده است. بام با استفاده از مایعات در بخش 1507.15 به کد بین المللی ساختمان ، نسخه 2012 (IBC 2012) اضافه شد. NRCA دارای بخش و جزئیات مربوط به این نوع بام در دفترچه راهنمای NRCA Roofing: Membrane Roof Systems.

در حالی که سیستمهای قیر اصلاح شده مربوط به BUR هستند ، سایر گزینه های شیب پایین کاملاً متفاوت هستند. در کنار انتخاب های جدید مواد غشایی ، عایق های پلاستیکی بام فوم نیز در دهه 1970 پدیدار شدند. فراوانی مواد و برنامه های کاربردی که از آن استفاده می شود ، موضوعی پیچیده و چالش برانگیز ایجاد کرده است.

چه نوع سقف شیبداری مناسب مناطق شمال است؟

در تمام دنیا برای مناطق سردسیر و شمالی از سقف های شیبداری استفاده میکنند که استحکام بیشتری داشته باشند و در مقابل باد، طوفان و باران مقاومت خود را از دست ندهند. از این رو برای مناطق شمالی ایران نیز ما سقف شیبدار شینگل را پیشنهاد میکنیم. این نوع سقف شیبدار دارای استحکام بسیار بالایی است که سالیان سال نیاز به تعویض ندارد و نصب آن نیز راحت میباشد. بدون شک میتوان گفت که شینگل بهترین گزینه برای سقف های شیبدار است.

نکته های قابل ذکر در سقف های شیبدار 

سقف های کم شیب به عنوان سقف هایی با شیب کمتر یا مساوی 3:12 (25 درصد) تعریف می شوند. اما ، به استثنای سقف های فلزی ، بیشتر سقف های شیب دار دارای شیب تقریبی 1/4: 12 (2 درصد) هستند. توصیه می شود در صورت امکان سقف های کم شیب دارای شیب 1/2: 12 (4 درصد) باشند. سقف های شیب دار به عنوان سقف هایی با شیب بیشتر از 3:12 (25 درصد) تعریف شده اند. همانطور که در بخش توضیحات مورد بحث قرار گرفته است ، برخی از مواد می توانند در دامنه های کم ارتفاع و شیب دار استفاده شوند ، در حالی که برخی دیگر محدود به شیب پایین یا شیب دار هستند. هنگام نصب روی شیب های کمتر از 4:12 (33 درصد) ، مواد شیب دار شیب دار ممکن است نیاز به پیشرفت های اضافی داشته باشد.

امیدواریم در این مقاله به نحو احسن به معرفی سقف های شیبدار پرداخته باشیم.

…. شرکت پارس موگر امکان آن را فراهم میسازد تا انواع شینگل ها و سقف های شیبدار در ایران نیز قابل اجرا باشد …..