هزینه شینگل

بسیاری از آنها عمدتا هزینه اولیه سیستم سقف را انتخاب می کنند. اگرچه هزینه یک عنصر مهم یک پروژه است ، اما وقتی هزینه عامل مهمی در انتخاب سیستم است ، به طور معمول تغییراتی در آن وجود دارد. اگر سیستم ارزانتری انتخاب شود ، احتمالاً چیزی در مقایسه با سیستم (های) رنج می برد که به دلیل هزینه بیشتر از ملاحظه کاهش یافته است. سیستم ارزان قیمت به طور کلی قابلیت اطمینان و دوام سایر سیستم ها را نخواهد داشت. ممکن است نگهداری بیشتر فشرده باشد یا ممکن است به اندازه انرژی کارآمد نباشد. در طول عمر سقف ، سیستم با کمترین هزینه اولیه اغلب گرانتر از گزینه های دیگر است که به دلیل هزینه اولیه بالاتر از آنها دور ریخته شده است.

در ارزیابی هزینه ، توجه به هزینه چرخه زندگی (LCC) مهم است. علاوه بر هزینه اولیه ساخت ، LCC شامل مصرف انرژی (برای گرمایش و سرمایش ساختمان) ، تعمیر و نگهداری ، تعمیرات ، طول عمر سرویس و دفع در پایان عمر سقف است. از بین این عوامل ، دشوارترین ارزیابی عمر سرویس طراحی است. عمر مشترکی که انتظار می رود ۲۰ سال باشد.

طول عمر خدمات می تواند تأثیر چشمگیری در تجزیه و تحلیل LCC داشته باشد. به عنوان مثال ، اگر یک عمر ۴۰ ساله خدمات فرض شود ، اما سقف بعد از ۱۵ سال از بین نرود ، هزینه واقعی بام بسیار بیشتر از محاسبه خواهد شد. کمبود داده های خوب در مورد عمر خدمات طراحی ، اغلب محدودیت قابل توجهی برای توسعه یک LCC قابل اعتماد است. اعتماد به نفس در مورد ادعای تولیدكننده ، مثلاً زندگی ۳۰ ساله برای محصولاتی كه فقط چند سال در بازار هستند مشكل است. آزمایش تسریع در پیری کمک محدودی است ، زیرا تا جایی که تخمین های معتبر از پیش بینی عمر خدمات پیش بینی نشده باشد پیشرفت نکرده است. انتخاب عمر سرویس پیش بینی شده باید محافظه کار باشد. برای اکثر سیستمهای دارای شیب کم ، استفاده از طول عمر بیش از ۲۰ سال فقط باید با احتیاط ، ارزیابی و توجیه انجام شود.

برای اکثر پروژه ها ، هزینه های مربوط به پارگی و دفع نهایی ممکن است به ندرت در نظر گرفته شود. از آنجا که برخی از سیستم ها ذاتاً پاره شدن از سایر سیستم ها دشوار است ، تجزیه و تحلیل LCC باید این مسئله را در نظر بگیرد. همچنین ممکن است نجات یا استفاده مجدد از برخی از اجزای سیستم امکان پذیر باشد. به عنوان مثال ، با استفاده از PMR ، منطقی خواهد بود كه فرض كنیم كه می توان بخش اعظمی از بالاست و عایق را در سقف تعویض استفاده كرد.

در جاهایی که هزینه دسترسی و یا تعمیر سقف بسیار زیاد است ، یا خطر خرابی منجر به تعمیر بیش از حد گران به دلیل محوطه سازی یا دسترسی دشوار می شود ، مهم است که این سرمایه گذاری با بالاترین کیفیت ، با دوام ترین ، طولانی ترین مدت انجام شود. سیستم سقف مدت در دسترس است هزینه های بعدی تعمیر معمولاً بسیار زیاد است و در مقایسه با آن ، تفاوت هزینه سرمایه گذاری اول برای بالاترین کیفیت سقف.

اگرچه با رویکرد LCC مشکلات و محدودیت هایی وجود دارد ، تصمیمات اقتصادی مبتنی بر LCC نسبت به مواردی که فقط هزینه اولیه سیستم را در نظر می گیرند ارجح است. ASTM E 917 ، تمرین استاندارد برای اندازه گیری هزینه های چرخه عمر ساختمان ها و سیستم های