BUILT-UP ROOFS شینگل

قیر ریخته می شود و سطح زمین جمع می شود که روی یک سقف داخلی ساخته شده است.
شکل 2. قیر ریخته می شود و سطح زمین جمع شده روی سقف داخلی ساخته می شود.

غشاء ساخته شده از سقف از لایه های متناوب قیر (یا آسفالت یا به ندرت زغال سنگ) و ورق های تقویتی (نمدی) تشکیل شده است. از جنس فیبرهای فایبرگلاس به طور معمول برای آسفالت BUR ها استفاده می شود. از لحاظ تاریخی ، ورق های پلاستیکی از جنس فایبرگلاس و یا تقویت شده با آلی ساخته شده اند. در حال حاضر ورق های پلاستیکی تقویت شده با مواد ارگانیک به طور عمده از بازار ایالات متحده آمریکا ناپدید شده اند. آسفالت به طور معمول گرم است ، با این حال ، آسفالت با کاربرد سرد در دسترس است (آسفالت با کاربرد سرد شامل حلال است). غشاء یا در قیر به بستر چسبانده می شود یا یک ورق پایه (یعنی یک نمد سنگین) به صورت مکانیکی وصل می شود.

هنگامی که یک BUR بر روی پلی ووسیانورانت نصب می شود ، باید یک تخته پوششی مناسب بر روی پلی مونوسیانورات نصب شود. چهار ورق نمد توصیه می شود (اگر یک ورق پایه میخ دار نصب شده باشد ، علاوه بر ورق پایه ، چهار عدد پلاستیک نیز توصیه می شود). نمدی فایبرگلاس “وظیفه سنگین” در دسترس است (ASTM E2178 Type VI) ، اما به دلیل سختی آنها ، ساختن حفره های ناخواسته در غشاء آسان تر است. بنابراین ، نمدی نوع IV توصیه می شود. Polyisocyanurate رایج ترین عایق مورد استفاده در مجامع سقف داخلی است. گاهی اوقات از پشم معدنی استفاده می شود.

قیر ویژگی های ضد آب را فراهم می کند. نمدها باعث بهبود خصوصیات بدنی می شود. تعبیه کامل و کامل نمکها در قیر بسیار مهم است.

آسفالت در معرض تخریب فوق بنفش حساس است. بنابراین ، BUR ها با سنگدانه ، یک پوشش با کاربرد میدانی یا یک ورق درپوش سطح معدنی ظاهر می شوند. اگر مصالح مشخص شده است ، باید باد را در نظر گرفت ، به سیستم های بام ایمنی بادی مراجعه کنید. روکش ها شامل آسفالت رنگی آلومینیومی ، امولسیون آسفالت (بازتابنده یا غیر منعکس کننده) ، اورتان و اکریلیک است. پوشش ها می توانند مقاومت در برابر آتش را افزایش دهند. با این حال ، اگر پوشش ها مشخص شده اند ، به دوره ای تکرار نیاز است. به دلیل نیازهای نگهداری آینده ، روکش توصیه نمی شود. اگر یک ورق درپوش مشخص شده باشد ، باید علاوه بر 4 عدد نمد نیز باشد.

آسفالت با افزایش سن ، شکننده می شود و باعث می شود حرکات معمول ساختمان نباشد. استفاده از آسفالت گرم نیاز به شعله های باز و کار با مایعات بسیار داغ دارد. برخی از مشتریان و طراحان از سقف های BUR برای جلوگیری از این مشکلات ایمنی استفاده نمی کنند. دودکش ها مخصوصاً برای بسیاری از افراد مضر هستند و باید از ساختمانهای اشغالی پرهیز شود.

ASTM استاندارد D312 استاندارد محصول برای آسفالت مورد استفاده در بام است. چهار نوع آسفالت وجود دارد. نوع I نسبت به نوع IV بسیار مستعد جریان است. ASTM D6510 راهنمایی برای انتخاب نوع آسفالت در BURs را ارائه می دهد. در جلوگیری از تغییر خصوصیات بدنی آن باید از هوای احتیاط استفاده شود و از این طریق آن را برای بام نامناسب کنید.

درخشش های پایه BUR معمولاً با ورق های قیر اصلاح شده ساخته می شوند.