Thermoset Single-Plies – شینگل

مواد ترموستات به طور معمول در طول ساخت متصل می شوند. پس از درمان ، این مواد فقط با یک چسب پیوند دهنده یا نوار مخصوص فرموله شده قابل اتصال هستند. انواع غشای اولیه در این گروه عبارتند از:

اتیلن پروپیلن دیون مونومر (یا ترپولیمر) (EPDM): EPDM یک ورقه لاستیک مصنوعی است. از سال 2005 ، EPDM دارای بیشترین سهم در بازار تک نفره در آمریکای شمالی است. غشاهای EPDM در برابر هوازدگی بسیار مقاوم هستند و انعطاف پذیری بسیار خوبی در دمای پایین دارند. با این حال ، EPDM در معرض ورم در هنگام قرار گرفتن در معرض حلال های معطر ، هالوژنه و آلیفاتیک و روغن های حیوانی و گیاهی مانند آنهایی که از آشپزخانه ها خسته شده اند قرار دارد. در بخش هایی از سقف که ممكن است غشاء در معرض این مواد قرار گیرد ، ممكن است غشاء اپی كلرو هیدرین بر روی EPDM همانطور كه ​​در زیر مورد بحث قرار گرفته است مشخص شود. غشاهای EPDM در ساختمانهای فرودگاه مناسب هستند ، مشروط بر اینکه سوخت مایع روی غشای آن ریخته نشود.

ورق ها به طور معمول در عرض 10 ، 20 و 45 یا 50 پا [3 ، 6 و 14 یا 15 متر] و طول آنها تا 200 فوت [61 متر] در دسترس است. از این رو ، روی سقف های بزرگ با نفوذ بسیار کمی ، این نوع غشاء می تواند بسیار اقتصادی باشد. بیشتر ورق های EPDM سیاه هستند ، اگرچه ورق های سفید موجود است. ورق های سفید اما به اندازه ورق های سیاه تقریباً در برابر هوازدگی مقاوم نیستند. EPDM معمولاً غیر تقویت شده است. توجه داشته باشید که اگر آب به دلیل سوءاستفاده یا به سادگی از سایش ، ورق های تقویت شده خیلی سریع شروع به لمینیت شدن کنند. بنابراین ، ورق های تقویت شده فقط برای برنامه های برابر فشار فشار هوا متصل و شل شده توصیه می شوند. ورق های تقویت شده همچنین در صورت استفاده در مصارف کاملاً چسبنده و جوش داده شده ، مقاومت بیشتری در برابر سوراخ و پارگی ایجاد می کنند ، در حالی که ورق های غیر تقویت شده در معرض آسیب های جسمی هستند ، به خصوص اگر به صورت گرد ، درجه بندی شده به 3/4 “حداقل اندازه ، بالاست شسته شده رودخانه نباشد. اگر یک تخته پوشش عایق سفت و سخت به عنوان یک بستر گنجانده شود ، ورق غیر تقویت شده ترجیح داده می شود.

در برنامه های کاملاً چسبنده ، به طور معمول یک چسب تماسی روی بستر و ورق اعمال می شود. پس از خشک شدن چسب ، ورق با بستر جفت می شود. روش دیگر استفاده از EPDM با پشتیبانی از پشم گوسفند وجانوران دیگر ، که در چسب فوم پلی اورتان با اسپری کم ارتفاع تنظیم شده است. از آنجا که ممکن است مشکلی با سیستم پشتیبانی پشم گوسفند در آسفالت وجود داشته باشد ، به طراحان توصیه می شود قبل از مشخص کردن یا جزئیات سیستم پشتیبانی شده از پشم گوسفند با آسفالت ، با تولید کنندگان مشورت کنند.

درزهای میدانی با استفاده از چسب مایع یا نوار مخصوص فرموله شده تشکیل می شوند. مورد دوم توصیه می شود. اگرچه نوارها مزایای عملکرد نسبت به چسبهای با مایع را دارند ، اما پیمانکار هنوز هم باید در تمیز کردن EPDM قبل از استفاده از نوار ، مراقبت اولیه را انجام دهد ، EPMM را ترجیح داده و با دقت کار اجرای درز را طبق توصیه سازنده انجام دهد.

غشاهای سقف EPDM قابلیت پیش بینی خدمات در سیستم های سقف را در کلیه مناطق آب و هوایی فراهم می کنند. حداقل ضخامت ورق اگر تقویت شود 60 میلی متر و در صورت عدم تقویت 90 میلی متر است. تمام درزهای دامان باید با 6 اینچ ساخته شوند. نوار درز (150 میلی متر) و با نوارهای پوشش EPDM نیمه چسبنده ، محصور شده.

ورق های EPDM در برابر اثرات اشعه ماوراء بنفش مقاوم بوده و بسیار بادوام هستند. فن آوری درزگیری و چسب ها با استفاده از چسب نواری اعمال شده ، قابلیت اطمینان را بهبود بخشیده اند. از درزهای اعمال شده از نوار استفاده شود. سیستم های EPDM درست ساخته شده در حال حاضر 30 سال یا بیشتر از عمر خدمات را تأمین می کنند.

Epichlorohydrin (ECH): این برگه از نظر ظاهری شبیه به EPDM است. با این وجود ، ECH در برابر هیدروکربن ها ، حلال ها و بسیاری از گریس ها و روغن ها مقاوم است ، بنابراین می توان در مناطقی از سقف که در معرض تخلیه های شیمیایی هستند و برای EPDM مضر هستند ، استفاده کرد. به دلیل نفوذپذیری آن ، سازنده ECH توصیه می کند ECH را روی غشای EPDM قرار دهید. از آنجا که بسیار تخصصی است ، ECH بند